صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
با هدف بررسی مشکلات و راهکارهای توسعه صادرات به آفریقا برگزار شد:
نخستین جلسه میز تخصصی منطقه ای آفریقا

 

سرپرست دفتر عربي و آفريقایی از برگزاری اولین جلسه میز تخصصی منطقه ای آفریقا با هدف بررسی مشکلات و راهکارهای توسعه صادرات به این قاره، در سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن، با بیان این خبر اظهار داشت: در جلسه میز تخصصی آفریقا در خصوص مشکلات حمل و نقل دریایی کالاهای صادراتی به کشورهای این قاره با حضور نمایندگان دستگاه‌های دولتی به‌ویژه، مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران و شرکتهای عمده صادرکننده به قاره آفریقا و اتاق مشترک بازرگانی ایران- آفریقا گفتگو شد.

 وی افزود: در این جلسه پس از  بررسی آخرین وضعیت روابط تجاری آفریقا با جهان و همچنین ایران با آفریقا، روند و مشکلات حمل و نقل دریایی صادرات کالا به آفریقا، از جمله وجود نداشتن خط منظم و مستقیم کشتیرانی به مناطق مختلف آفریقا، رعایت نشدن ضوابط برنامه ای و بی اطلاعی از برنامه شرکت کشتیرانی حافظ دریا، عدم اطلاع از مفاد تفاهم نامه شرکت فوق با سازمان توسعه تجارت ایران و پاسخگو نبودن شرکت کشتیرانی ج.ا.ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سرپرست دفتر عربي و آفريقایی سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: در این جلسه مقرر شد برای رفع هر کدام از مشکلات و مسائل مطرح شده، پیگیری‌های لازم از دستگاههای ذیربط به عمل آید.

گفتنی است، در این جلسه، احسان قمری،مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، اقدامات و برنامه های این سازمان در خصوص توسعه حمل و نقل دریایی با قاره آفریقا را تشریح کرد.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1398/11/14  ساعت درج:١٥:٠١  شماره خبر:٨٧٣٦  بازدید:325

  نسخه چاپي


خروج