صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
با حضور رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران
نشست هم اندیشی سراسری توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، نشست هم اندیشی سراسری توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی، چالش‌ها و الزامات، با حضور حمید زادبوم، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، معاونان و مدیران سازمان و جمعی از تشکل‌ها، شرکت‌ها و فعالان بخش خصوصی حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی برگزار شد.
حمید زادبوم، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ابتدای این نشست، با بیان اینکه حجم صادرات خدمات بازرگانی در دنیا حدود ۶ هزار میلیارد دلار است، گفت: تلاش داریم با رفع موانع، سهم ایران از صادرات خدمات فنی و مهندسی را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه بخش خدمات می‌تواند پیشتاز صادرات باشد، گفت: تمرکز ما در صادرات خدمات فنی و مهندسی کشورهای همسایه و شرکای تجاری مثل هند و چین است.

در ادامه، فرهاد نوری، سرپرست معاونت توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران نیز با بیان اینکه این نشست به منظور به روزرسانی وضعیت خدمات فنی و مهندسی و بررسی موانع و چالش‌های صادرات این حوزه برگزار شده است، گفت: تحریم و مشکلات بانکی موانعی را بر سر راه توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی ایجاد کرده است و اگر پشتیبانی بانکی در کشور مقصد نداشته باشیم، پیش بردن پروژها سخت می‌شود.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم صادرات مستقیم را به سرمایه‌گذاری مستقیم و مشترک در کشورهای هدف تبدیل کنیم، حمایت از پروژه ها در این کشورها دائمی و به نوعی تضمین می‌شود.

وی با تاکید بر شبکه سازی در حوزه خدمات فنی و مهندسی گفت: لازم است برای حمایت از این حوزه، خدمات فنی و مهندسی از یکسری ممنوعیت های صادراتی مستثنی شود تا بتوانیم در سال ۹۹ گام‌هایی برای توسعه صادرات این بخش برداریم.

 

 

 تاریخ انتشار:1398/10/30  ساعت درج:١٣:٤١  شماره خبر:٨٧٠٠  بازدید:415

  نسخه چاپي


خروج