صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
معاون وزیر صمت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران:
توسعۀ موافقتنامه‌های تجاری با کشورهای همسایه و شرکای تجاری مهم

 

معاون وزیر صمت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران در بیست و پنجمین همایش توسعۀ صادرات غیر نفتی آذربایجان شرقی در تبریز از توسعۀ روابط اقتصادی و تجاری با کشورهای همسایه و شرکای تجاری مهم کشورمان خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم، با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز، به عنوان متولی برگزاری این همایش، سابقۀ درخشان و طولانی در تجارت دارد، اظهار داشت: حضور اتاق‌های بازرگانی استان‌ها در این همایش، تحول و حرکت جدیدی در توسعۀ تجارت خارجی قلمداد می‌شود.

وی با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانۀ آمریکا تجارت خارجی ما را هدف قرار داده از تجار و فعالان اقتصادی برای مقابله با تحریم‌ها قدردانی کرد و افزود: در 7 ماهۀ سال جاری حجم تجارت خارجی کشورمان نزدیک به 50 میلیارد دلار بوده که در شرایط کنونی بسیار مهم است.

زادبوم با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای مقابله با جنگ تحریمی گفت: گام‌های خوبی به سمت موافقتنامه‌های تجاری با کشورهای همسایه و شرکای تجاری مهم در راستای توسعۀ تجارت کشور برداشته شده است.

گفتنی است، استاندار آذربایجان شرقی، امام جمعۀ تبریز، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، معاون وزیر صمت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران، معاون امور صنایع وزارت صمت، نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از میهمانان خارجی در بیست و پنجمین همایش توسعۀ صادرات غیر نفتی استان آذربایجان شرقی به ایراد سخنرانی پرداختند.

 

 

 تاریخ انتشار:1398/08/29  ساعت درج:٢٢:٠٨  شماره خبر:٨٥٤٥  بازدید:778

  نسخه چاپي


خروج