صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در دیدار زادبوم با فرستادۀ ویژۀ نخست وزیر مالزی:
ضرورت اتحاد مسلمانان در برابر استکبار جهانی

 

معاون وزیر صمت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران، در دیدار با فرستادۀ ویژۀ نخست وزیر مالزی و همچنین سفیر مالزی در ایران با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در هفتۀ وحدت که آمریکا را دشمن همۀ کشورهای اسلامی و مسلمانان و حتی عربستان سعودی دانستند، گفت: با استناد به این سخنان، اتحاد مسلمانان در برابر استکبار جهانی، بخصوص در زمینه‌های اقتصادی و تجاری و توجه به رفاه ملت‌های اسلامی  ضرورت می‌یابد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم در این نشست با تأکید بر اهمیت گسترش و تحکیم روابط میان کشورهای مسلمان، اظهار داشت: آمریکا تنها منافع خود را در نظر می‌گیرد و شعار آزادی اقتصادی سرمی‌دهد اما در مقابل، تمایل  کشورهای مسلمان مانند ایران و مالزی به فائق آمدن بر مشکلات موجود و یافتن راهکارهایی برای افزایش حجم و ابعاد تجارت است.

وی افزود: حجم تجارت خارجی غیر نفتی ایران طی 7 ماه نخست سال جاری 50 میلیارد دلار برآورد شده که علیرغم تحریم‌های ظالمانۀ آمریکا، روند خود را حفظ نموده و تغییر چندانی نداشته است.

معاون وزیر صمت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران، تهاتر را ابزار مناسبی برای توسعۀ تجارت دو کشور عنوان کرد و بیان داشت: با رایزنی‌های صورت گرفته در صدد رفع موانع تجارت خارجی هستیم.

زادبوم، سازمان توسعه تجارت ایران را آمادۀ گسترش همکاری‌های با ماترید اعلام کرد و به زمینه‌های همکاری در خصوص محصولات حلال، صنایع خودرو و انتقال دانش اشاره نمود.

در ادامۀ این نشست، داتو ویرا حاج مرزوقی، فرستادۀ ویژۀ نخست‌وزیر مالزی، ایران را دارای روح بزرگ و توانمندی‌های علمی تحسین‌برانگیز توصیف کرد و از تلاش کشورش برای یافتن و به کار بستن راهکارهای مناسب به منظور توسعۀ تجارت دو کشور خبر داد.

وی با تأکید بر لزوم  اتحاد مسلمانان و تقویت پیوندهای جهان اسلام را در شرایط کنونی افزود: ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر مالزی به زودی با هدف ارتقای سطح همکاری‌های ایران و مالزی به تهران سفر خواهد داشت.

فرستادۀ ویژۀ نخست‌وزیر مالزی، با تأکید بر گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی دو کشور، توانمندیهای دفاعی ایران را مورد توجه مالزی عنوان کرد.

گفتنی است، در این نشست طرفین بر تقویت روابط اقتصادی و تجاری و تبادلات علمی و فنی تاکید کردند.

 

 

 تاریخ انتشار:1398/08/27  ساعت درج:١٤:٥١  شماره خبر:٨٥٤٣  بازدید:635

  نسخه چاپي


خروج