صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
برگزاری دومین همایش تجاری ایران و قفقاز شمالی

 

مدیر کل دفتر اروپا و آمریکا سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری نشست کارگروه صنعت و تجارت در چارچوب پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های تجاری و اقتصادی ایران و روسیه و دومین همایش تجاری ایران و قفقاز شمالی خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، بهروز الفت، اظهار داشت: در چارچوب این اجلاس ۹ کارگروه و سه کمیته تخصصی با حضور 600 نفر از فعالان بخش خصوصی و همچنین مقامات دولتی ایران و فدراسیون روسیه در زمینه‌های مختلفی چون همکاری‌های استانی، صنعت، انرژی، حمل‌ونقل، ICT ، انرژی، واگن و لوکوموتیو، سرمایه گذاری، کشاورزی، ماشین‌آلات کشاورزی، پتروشیمی، توربین‌های حرارتی و تجدیدپذیر، فلزات رنگین، صنایع شیمیایی و سلولزی، صنایع غذایی برگزار شد.

وی افزود: ناحیه فدرال قفقاز شمالی با جمعیت حدود ۱۰ میلیون نفری، هفت درصد جمعیت روسیه را در بر می‌گیرد که در حوزه‌های کشاورزی به ویژه غلات و گوشت صنایع شیمیایی، ساختمانی، ماشین‌سازی، انرژی و فلزات رنگی از ظرفیت خوبی برای همکاری با کشورمان برخوردار هستند.

گفتنی است، مصوبات این اجلاس پس از نشست‌های امروز و فردا به تصویب دبیران کمیسیون مشترک دو کشور رسیده و در اصفهان نهایی می‌شود.

 

 تاریخ انتشار:1398/03/26  ساعت درج:٢٣:٥٨  شماره خبر:٨٢٣١  بازدید:1442

  نسخه چاپي


خروج