صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
برگزاری اولین میز ملی صادرات خوراک دام، طیور و آبزیان

 

 

اولین میز ملی صادرات خوراک دام، طیور و آبزیان با حضور مجتبی خسروتاج، معاون صادراتی وزیر و  ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران، مدیران ذیربط سازمان توسعه تجارت ایران و نمایندگان دستگاه‌های ذیربط برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در اولین میز ملی صادرات خورات دام، طیور و آبزیان، که با حضور  نمایندگان گمرک، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی، سازمان غذا و دارو، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی، بانک مرکزی و هیات مدیرۀ شرکت هماهنگی خوراک دام و طیور و انجمن کارخانجات خوراک دام و طیور و آبزیان تشکیل شد، بهترین راهکار تداوم صادرات این محصولات را حفظ بازارهای هدف صادراتی عنوان کردند.

همچنین صادرکنندگان خوراک دام، طیور و آبزیان ضمن گلایه از ممنوعیت صادرات خوراک آبزیان در خواست داشتند که دولت برای حفظ بازارهای صادرات باید ساز و کار مناسب را از قبل طراحی نماید تا ضرر و زیانی به صنعت خوراک وارد نشود، به ویژه، اینکه حفظ اشتغال و گردش اقتصادی در این صنعت بسیار مهم است.

فعالان اقتصادی حاضر در این نشست با تأکید بر سهم پایین صادرات از کل تولید خوراک در کشور،  حفظ موقعیت محصولات ایران در بازارهای هدف از جمله کشورهای همسایه را قابل توجه توصیف کردند.

گفتنی است، محصولات خوراک دام، طیور و آبزیان به 16 کشور منطقه و همچنین برخی کشورهای اروپایی از جمله اتریش صادر میشود.

 

 

 تاریخ انتشار:1397/06/04  ساعت درج:١١:٠٩  شماره خبر:٧٠١١  بازدید:1628

  نسخه چاپي


خروج