صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
صادرات آبزیان ایران در مسیر رشد

 

 

دبیر میز آبزیان، محصولات حیوانی و صنایع وابسته  گفت: بر اساس آمار گمرک ایران طی 4 ماهه نخست سالجاری 223میلیون دلار محصولات دام، طیور، آبزیان و خوراک به وزن 134 هزار تن صادر شد که به لحاظ ارزشی 30درصد و به لحاظ وزنی 22درصد رشد را نشان می دهد.

 به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مرتضی کاکاوند، با اعلام این خبر اظهار داشت: طی 4 ماهه نخست سالجاری 223میلیون دلار محصولات دام، طیور، آبزیان و خوراک به وزن 134 هزار تن صادر شد که در مقایسه با میزان 172 میلیون دلار و 110 هزار تن مدت مشابه سال گذشته به لحاظ ارزشی 30درصد و به لحاظ وزنی 22درصد رشد را نشان می دهد.

وی افزود:  در این میان صادرات محصولات آبزیان، عسل، خوراک دام، طیور، دام زنده و گوشت طی 4 ماهه نخست سالجاری رشد خوبی را داشته‌اند.

کاکاوند با اشاره به تراز تجاری مثبت محصولات آبزیان گفت: عمده کشورهای هدف صادرات محصولات دام،طیور و آبزیان کشورهای عراق، عمان، افغانستان، آلمان، هنگ کنگ، ویتنام و تایلند است.

دبیر میز آبزیان، محصولات حیوانی و صنایع وابسته یکی دلایل افزایش صادرات دام زنده و گوشت را  آزاد شدن صادرات دام زنده تا تاریخ 7 خرداد ماه سالجاری عنوان کرد.

وی گفت: با توجه به توان طبيعي و علمي کشورمان  در پرورش ماهيان خاوياري باید كرسي و برند توليد و صادرات خاويار در جهان را حفظ کنیم که در اين راستا، دبير خانه بين المللي جهت شيوه فرآوري، تنوع بخشي  و بسته بندي خاويار و ساير مشتقات ماهيان خاوياري به منظور ساماندهي و حفظ برند و تجارت خاويار ايران و شناسايي ظرفيت هاي بين المللي در  تهران ايجاد  شده است.

گفتنی است، هدف‌گذاری تولید سالانه 2 میلیون تن آبزی در برنامه افق 1404 و حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی جهت ورود به چرخه تولید تا صادرات از یگر برنامه‌های توسعۀ صادرات این محصولات است.

 

 

 تاریخ انتشار:1397/06/04  ساعت درج:٠٩:٠٩  شماره خبر:٧٠١٠  بازدید:1297

  نسخه چاپي


خروج