صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
طی چهار ماهه نخست سال جاری رخ داد؛
افزایش صادرات صنایع تبدیلی

 

 

دبیر میز صنایع تبدیلی دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی از رشد صادرات 5 قلم از محصولات صنایع تبدیلی طی چهار ماهه سال1397 نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ماهرو مسعودی، دبیر میز صنایع تبدیلی با اعلام این خبر افزود: طی چهار ماهه نخست سال‌جاری، 5 قلم از محصولات صنایع تبدیلی  به ارزش 413 میلیون دلار و حجم 284 هزارتن صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزشی 29% واز لحاظ وزنی 23% افزایش داشته است .

وی افزود: این محصولات شامل انواع کمپوت و کنسرو، ماکارونی و خمیرمایه، انواع کنسانتره و آبمیوه، روغن های نباتی و قند و شکر و فرآورده های آن است.

مسعودی اظهار داشت: طی مدت مذکور و در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، روند صادرات کنسانتره وآبمیوه 20%، کمپوت و کنسرو 75%، ماکارونی و خمیرمایه 12%، روغن‌های نباتی 285 % و قند و شکر و فرآورده های آن 139% با افزایش ارزش دلاری مواجه بوده‌اند.

دبیر میز صنایع تبدیلی گفت: می­توان با کنترل هزینه‌های لجستیک، استفاده از تکنولوژی های روزآمد و تجهیز کارخانجات در بسته بندی و فرآوری  و کاهش قیمت تمام شده بازارهای هدف را افزایش داد تا به توسعه صادرات محصولات صنایع تبدیلی دست یافت.

گفتنی است، محصولات متنوع صنایع تبدیلی به جهت ارزش افزوده بالاتر نسبت به محصولات کشاورزی دارای مزیت بیشتری درصادرات هستند.

 

 تاریخ انتشار:1397/05/30  ساعت درج:١٣:١٥  شماره خبر:٦٩٨٩  بازدید:1133

  نسخه چاپي


خروج