صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
صادرات پسته در صدر خشکبار ایران

 

دبیر میز خشکبار دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی گفت: صادرات محصولات خشکبار طی چهار ماهه نخست سال1397 با ارزشی معادل 319میلیون دلار و وزن  131.4 هزار تن صورت پذيرفته است که از این میزان صادرات پسته و مغز پسته  55 درصد از کل صادرات این گروه را در بر داشته است.

وی اظهار داشت: پسته و مغز پسته طی چهار ماهه نخست امسال معادل 175  ميليون دلار و 19 هزار تن بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان‌دهندۀ  3.4 درصد رشد ارزشی و 19.1 درصد افزایش در وزن است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، سودابه خالدیان، دبیر میز خشکبار با اعلام این خبر افزود: صادرت خرما طی 4 ماهه نخست سال 1397 معادل 101 میلیون دلار بوده که 32 درصد از کل صادرات این گروه را در بر داشته و نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 31 درصدی در ارزش و رشد وزنی16درصدی داشته است.

وی با تاکید بر تاثیر شرایط نامناسب جوی امسال بر تولید محصولات خشکبار گفت: به دلیل شرایط نامناسب جوی در اوایل سال، بیشتر درختان صدمه دیده و محصول آنها  به شدت کاهش یافته است.

گفتنی است، از موانع و مشکلات توسعه صادرات خشکبار می توان به تولید ناکافی محصولات‌، اعمال تحریم های بانکی و محدودیت های ارزی اشاره نمود .

 

 

 تاریخ انتشار:1397/05/29  ساعت درج:١٦:٠٥  شماره خبر:٦٩٨٢  بازدید:1498

  نسخه چاپي


خروج