صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
خسروتاج و ممدف در مرز باجگیران دیدار کردند

 

 

صبح امروز، دهم مرداد ماه، مجتبی خسروتاج، معاون صادراتی وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران و ممدف، معاون وزیر تجارت خارجی ترکمنستان در مرز باجگیران دیدار و گفتگو کردند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، صبح امروز ، دهم مرداد ماه، مجتبی خسروتاج، معاون صادراتی وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران و مرادف، وزیر تجارت خارجی ترکمنستان و با حضور نمایندگان دو کشور از بخش های تجاری، گمرک، مرزبانی، استانداری، مسئولین بازارچه های مرزی دو کشور و نمایندگان سایر استان های همجوار مرز ترکمنستان در مرز باجگیران در خصوص حل و فصل مسائل و مشکلات بازارچه های مرزی باجگیران - گودال با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

طی این جلسه، خسروتاج بر ضرورت در تسریع ارائه تسهیلات بیشتر و حل و فصل مشکلات موجود به ویژه  مشکلات پیش آمده در دو ماه اخیر و اعمال محدودیت های تازه از سوی طرف ترکمن برای صادرکنندگان ایرانی تأکید کرد و خواستار بررسی مواردی همچون کاهش وزن کالاهای همراه مسافر از 60 به 10 کیلو و محدودیت در صدور برخی کالاها به ویژه مواد غذایی شد.

خسروتاج در ادامه هدف اصلی جلسه را تسهیل تجارت بین دو طرف عنوان کرد و به منظور رفع محدودیت‌ها پیشنهاد تجارت آزاد بین دوکشور را مطرح کرد.

تسهیل حمل و نقل به ویژه تردد کامیون ها از مرز باجگیران  مورد توافق طرفین قرار گرفت و مقرر شد تنظیم موافقت نامه ای جامع در زمینه تسهیل تجاری مرزی طرفین، به نحوی که تمامی موضوعات و ابعاد آن در نظر گرفته شود در دستور کار طرفین قرار گیرد.

در پایان طرفین به صورت میدانی از غرفه ها و فروشندگان مستقر در محل بازارچه بازدید و با فروشندگان صحبت کردند تا پس از بررسی های لازم موانع و مشکلات موجود را مرتفع سازند.

 

 

 تاریخ انتشار:1397/05/10  ساعت درج:١٧:١٥  شماره خبر:٦٨٥٩  بازدید:1279

  نسخه چاپي


خروج