صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
تسهیل صادرات دارو به عراق

 

در ملاقات سفیر ایران در عراق و وزیر بهداشت عراق طرفین بر سر تشکیل کمیته ویژه بررسی و تسهیل ثبت داروهای ایران در عراق به توافق رسیدند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد، رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: ایرج مسجدی در ملاقات با وزیر بهداشت عراق با اشاره به ظرفیت و کیفیت تولیدات دارویی ایران برای صادرات، اصلاح فرایندهای ثبت دارو در عراق را زمینه‌ای برای  واردات دارو و تامین نیاز مردم عراق دانست.

وی افزود: وزیر بهداشت عراق با تاکید بر کیفیت و قیمت داروی ایرانی،  استقبال عراق از واردات این کالا از تلاش برای هموار کردن مسیر حضور شرکت‌های ایرانی برای مناقصات med2018 خبر داد و اعلام کرد که تصویب نامه عدم نیاز به گواهی های بین المللی برای ثبت داروی ایران ابلاغ شده است. 

بهزاد گفت: در این جلسه همچنین افزایش سهم ایران از صادرات داروهای بیوسیمیلار مطرح و بر امکان استفاده از این فرصت برای شرکتهای ایرانی تاکید گردید و موضوع اجرایی شدن صورتجلسه مارس ۲۰۱۸ و تعین زمان برای تحویل نتیجه نهایی ثبت محصولات دارویی، آمادگی احداث مجتمع‌های تولیدات پزشکی، همکاری‌های پزشکی در حوزۀ ارزیابی و معتبرسازی، همکاری‌های دو کشور برای انجام اقدامات بهداشتی درمانی اربعین نیز  مطرح و به بحث گذاشته شد.

گفتنی است، در این دیدار که با حضور  نایب‌ رئیس کمیته دارو و سلامت اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق،  نمایندگان شرکت‌های دارویی ایران و معاون وزیر بهداشت برگزار شد، ناصر بهزاد، رایزن بازرگانی ایران در عراق به عنوان نماینده سفیر در کمیتۀ ویژه بررسی و تسهیل ثبت دارو معرفی شد.

 

 

 تاریخ انتشار:1397/04/10  ساعت درج:٠٩:٣٥  شماره خبر:٦٦٤٠  بازدید:958

  نسخه چاپي


خروج