صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
جلسه کمیته پایش روابط اقتصادی ایران و عراق برگزار شد

 

 

اولین جلسه کمیته پایش روابط اقتصادی ایران و عراق  در سال 97 با حضور رایزن بازرگانی و کارشناسان ذیربط، در سفارت ایران در عراق برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد، رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: در این جلسه  بر برنامه ریزی برای تحقق شعار سال بر انجام اقدامات لازم بمنظور بسترسازی حضور کالاهای ایرانی در بازار عراق تاکید شد و ضمن ارائه تحلیل در خصوص برنامه های اجرایی حوزه اقتصادی،  مقرر شد پیگیری‌های مستمر دربارۀ تصمیمات اتخاذ شده در جلسه صورت گیرد.

وی در گفتگو با امور رسانه‌ای روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران اظهار داشت: در این جلسه موضوعاتی همچون مشکلات مربوط به مرز مهران و زرباطیه و لزوم افزایش معابر ورود کالاهای صادراتی از سمت ایران مورد بحث قرار گرفت که بر این اساس مقررشد گزارش وضع موجود به ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق ارسال گردد. همچنین پیگیری نشست ویژه با رئیس کل گمرکات عراق، مذاکره در خصوص دلایل تعلل در موافقت با ورود سیب ایرانی علیرغم موافقت وزارت کشاورزی عراق و برنامه‌ریزی به منظور اطلاع رسانی برای  برگزاری همایش بازسازی عراق در ۶ اردیبهشت از دیگر محورهای مورد گفتگو بود.

بهزاد خاطرنشان کرد: در ادامۀ این جلسه نیز در خصوص نشست استانداران مرزی ایران و عراق برای رسیدگی به مشکلات مرزی، سواپ نفت خام کرکوک  به ایران، پیگیری مسائل حوزه حمل و نقل و آخرین هماهنگی ها برای اعزام مدیران کل حمل و نقل شهری و جاده ای عراق که طی روزهای آینده با مسولین وزارت راه و شهرسازی ایران ملاقات خواهند داشت و نیز موضوع برگزاری کمیسیون مشترک همکاریهای دو کشور در بعد از انتخابات عراق مطرح و مقرر شد هماهنگی‌های اولیه صورت گیرد.

گفتنی است، درسال ۹۶ مجموعا ۱۸ جلسه کمیته پایش روابط اقتصادی ایران و عراق در بغداد برگزار شد که اثر گذاری مناسبی در همگرایی و تصمیم‌سازی‌های به موقع برای ارتقای مناسبات تجاری ایران و عراق داشته است.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1397/01/22  ساعت درج:١١:٠٦  شماره خبر:٦٢١٩  بازدید:1412

  نسخه چاپي


خروج