صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
رايزن بازرگاني جمهوري اسلامي ايران در قزاقستان:
قوانین و مقررات اتحادیه گمرکی اوراسیا براي صادركنندگان ابلاغ شد

 

رايزن بازرگاني جمهوري اسلامي ايران در قزاقستان از اجراي قوانين و مقررات اتحاديه گمركي اوراسيا خبر داد و گفت: در كشورهاي قزاقستان، روسیه ، بلاروس، ارمنستان وقرقیزستان که عضو اتحادیه گمرکی اوراسیا هستند قوانین و مقررات يكسان گمركي را در شرايط ورود کالاها و وسایل نقلیه به قلمرو گمرکی خود  اعمال می‌كنند.

به گزارش روابط عمومي سازمان توسعه تجارت ايران، آنه دوردي ايران پناه گفت: مهمترين مقررات واردات گمركي در آسيا شامل پرداخت عوارض گمرکي و هزینه ترخیص کالا از گمرک  با نرخ 50 تا20 یورو برای هر اظهارنامه است.

وي اضافه كرد: از ديگر مقررات وضع شده در اين اتحاديه مي توان به تخصيص 12٪ مالیات بر ارزش افزوده براي واردات و اختصاص مالیات غیر مستقیم برای انواع خاص كالايي را برشمرد.

رايزن بازرگاني جمهوري اسلامي ايران در قزاقستان با بيان اين كه مجوز صادرات توسط وزارت صنايع و فن‌آوري قزاقستان صادر مي‌شود ابراز كرد: تعيين تكليف مجوز حداكثر تا يك ماه، و برای کسب و کارهای کوچک حداكثر تا 10 روز از تاریخ ارائه درخواست با مدارک لازم، اعمال مي شود. اين در حالي است كه مجوز برای یک نوع محصول، بدون در نظر گرفتن تعداد اقلام کالاهای موجود در قرارداد، مطابق با استاندارد اروپايي HS صادر مي شود و مدت آن حداكثر يك سال از تاريخ اعطاي مجوز است.

 

 

 تاریخ انتشار:1396/10/13  ساعت درج:١٥:٠٥  شماره خبر:٥٤٦٩  بازدید:1515

  نسخه چاپي


خروج