صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
رايزن بازرگاني جمهوري اسلامي ايران در عمان خبر داد:
راه اندازي دومين خط كشتيراني ايران – عمان تا دي ماه سال جاري

 

 

رايزن بازرگاني جمهوري اسلامي ايران در عمان گفت: در راستاي توسعه و تقويت زيرساخت‌هاي تجاري بين ايران و كشور عمان، خط كشتيراني از مبدا بندرخرمشهر به بندر صحار، در اوايل دي ماه سال جاري شروع به كار خواهد كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان توسعه تجارت ايران، عباس عبدالخاني رايزن بازرگاني جمهوري اسلامي ايران در كشور عمان گفت: اين خط با همت و پيگيري اتاق مشترك بازرگاني ايران و عمان و نيز اتاق بازرگاني اهواز و با حمايت و تشويق سفارت جمهوري اسلامي ايران در مسقط راه اندازي خواهد شد.

وي با بيان اين كه مبدا اين خط از استان خوزستان است ادامه داد: اين در حالي است كه اولين خط كشتيراني حمل و نقل كالا از فروردين سال 1394 از مبدا بندر عباس به بندر صحار عمان به صورت منظم راه اندازي شده و خط خرمشهر به صحار دومين خط منظم بين بنادر دو كشور محسوب مي شود.

عبدالخاني در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اين كه اين خط توسط يك شركت خصوصي ايراني راه اندازي مي شود خاطرنشان كرد: قرار است فعاليت در اين خط به صورت منظم هر دو هفته يكبار باشد و اميد مي رود با راه اندازي اين خط حجم مراودات تجاري ايران و عمان نسبت به گذشته توسعه و ارتقاء يابد و محصولات توليدي خوزستان و استان هاي همجوار روانه بازار عمان شود.

رايزن بازرگاني جمهوري اسلاي ايران در پايان گفت: از مهمترين موانع حمل و نقل كالاها از ايران به عمان، نبود خط كشتيراني كانتينري يخچال دار مناسب براي حمل ميوه جات از ايران به عمان است و اميد است به مرور و با برنامه‌ريزي هاي صورت گرفته ، زيرساخت‌ها و بسترهاي مناسب جهت راه اندازي اين خط به منظور توسعه صادرات ميوه جات از ايران به عمان فراهم شود.

 

 

 

 

 

 تاریخ انتشار:1396/09/22  ساعت درج:٠٩:١٤  شماره خبر:٥٣٦٥  بازدید:1576

  نسخه چاپي


خروج