صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
هم‌افزایی سازمان نظام مهندسی و سازمان توسعه تجارت در راستای توسعۀ صادرات

 

 

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات در نشستی با نمایندگان سازمان نظام مهندسی کشور بر اهمیت نقش خدمات فنی و مهندسی نسبت به کالا در آیندۀ نزدیک، تأکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا مودودی در نشستی با نمایندگان سازمان نظام مهندسی گفت: سازمان نظام مهندسی با اصلاح برخی مقررات که نقش بازدارنده دارند، می‌تواند از ظرفیت‌های در راستای توسعۀ صادرات به بهترین نحو سود ببرد.

وی با تأکید بر اهمیت نقش مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان در توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی افزود:  از جمله مهم‌ترین NGO هایی است که حمایت دولتی داشته و دارای قانون خاص نیز هست و یا تکیه بر این ظرفیت باید در توسعۀ صادرات کالا و خدمات نقش جدی‌تری ایفا نماید ولی با این وجود، طی سال‌های گذشته بازار پررونق داخلی مانع از جهت‌گیری صادراتی سازمان نظام مهندسی ساختمان شده است.

معاون توسعۀ صادرات کالا و خدمات اظهار داشت: امروز نباید فقط به دلیل رکود بازار داخل، به صادرات روی آورد بلکه باید استراتژی  توسعۀ صادرات خدمات فنی و مهندسی در این سازمان تدوین و پیگیری شود همچنانکه در آیندۀ نزدیک، نقش خدمات فنی و مهندسی در سبد صادرات به مراتب بسیار با اهمیت‌تر از کالا خواهد بود و این امر به سبب  نیاز کشورها به اصلاح زیرساخت‌ها، به زودی اتفاق خواهد افتاد.

مودودی با اشاره به اهمیت مدیریت در بازاریابی و رصد بازارهای هدف، اظهار داشت: باید ساختار  نظام مهندسی با رویکرد توسعۀ صادرات شکل بگیرد و سازمان توسعه تجارت نیز تمام ظرفیت خود را برای انعکاس توانمندی‌ها و داشته‌های سازمان نظام مهندسی به کار خواهد گرفت.

گفتنی است، در پایان نشست، نمایندگان سازمان نظام مهندسی از مدیران و رایزنان مرتبط و فعال در همایش صادرات خدمات فنی و مهندسی که به همت سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران برگزار شد، با اهدای لوح تقدیر، قدردانی کردند.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1396/07/15  ساعت درج:٠٨:٢٦  شماره خبر:٥١٧٠  بازدید:2468

  نسخه چاپي


خروج