صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد:
همایش تجارت با اوراسیا

 

معاون وزیر صمت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران برگزاری همایش تجارت با اوراسیا را فرصت مناسبی برای افزایش تعاملات بخش دولتی و خصوصی ایران و اتحادیه اوراسیا توصیف کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم، در همایش تجارت با اوراسیا که با حضور وزیر نیرو، وزیر تجارت کمیسیون اقتصادی اوراسیا، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی و نمایندگان دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی برگزار شد، افزایش تبادلات تجاری با اتحادیه اوراسیا را نیازمند زیرساخت‌های لجستیکی، بانکی و مالی و الزامات دیگر دانست و اظهار داشت: در نشست‌هایی که امروز با وزرای اتحادیه اقتصادی اوراسیا خواهیم داشت، در خصوص راهکارهای توسعۀ همکاری با کشورهای عضو این اتحادیه اقتصادی گفتگو و تبادل نظر خواهد شد.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و هدفگذاری که برای سه سال آینده انجام شده است، گام به گام به سمت صفر کردن تعرفه‌های گمرکی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا پیش خواهیم رفت.

معاون وزیر صمت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: علاوه بر کاهش و صفر کردن تعرفه‌ها،  بر اساس قوانین بین المللی باید از سایر ابزارهای تجاری نیز بهره جست تا شاهد افزایش تعاملات تجاری و اقتصادی با این اتحادیه باشیم.

گفتنی است، توافقنامه ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا، شامل 862 قلم کالا از ترجیحات ایران و اوراسیا در اردیبهشت ۱۳۹۷ در شهر آستانه قزاقستان به امضا رسید  و از 5 آبان سال جاری به مرحلۀ اجرا درآمد.

 

 تاریخ انتشار:1398/09/10  ساعت درج:١٢:١٨  شماره خبر:٨٥٧٣  بازدید:1365

  نسخه چاپي


خروج