صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
همایش سه جانبه تجاری و اقتصادی ایران، روسیه و قزاقستان

 

 

همایش سه جانبۀ ایران با کشور های روسیه و قزاقستان در راستای توسعۀ روابط تجاری و اقتصادی با حضور رایزن بازرگانی ایران در روسیه، رئیس اتاق مشترک ایران و قزاقستان و جمعی از فعالان اقتصادی و تجار در هتل فردوسی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرهاد پرند، رایزن بازرگانی ایران در روسیه طی سخنانی در این نشست، برگزاری و شرکت در نمایشگاه‌های تخصصی بین‌المللی را فرصت خوبی برای بازاریابی و معرفی کالاهای ایرانی در روسیه دانست.

وی با بیان اینکه حدود 85 درصد از خرده‌فروشی‌های روسیه از فروشگاه‌های زنجیره‌ای تأمین می‌شود کرد:  به منظور افزایش صادرات به روسیه نیازمند تأسیس دفاتر تجاری و نمایندگی‌های کالاهای مختلف در این کشور هستیم تا در زمینه بازاریابی و تامین محصولات با کیفیت اقدام کنیم.

پرند تاکید کرد: در فضای رقابتی علاوه بر تأمین کالاهای با کیفیت باید در زمینه شناسایی مشتری اقدام کرد تا زمینۀ افزایش صادرات کالا به کشور روسیه فراهم شود.

در ادامۀ این نشست، امیر عابدی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و قزاقستان نیز اظهار داشت: اوراسیا می تواند از مزیت مهم ترانزیت کالا از مبدا ایران، که به آب‌های آزاد دسترسی دارد، استفاده کند و در واقع این اتحادیه با 180 میلیون جمعیت می‌تواند برای دو طرف منافع مشترکی را رقم بزند و به‌ عنوان یک فرصت طلایی برای ما به شمار آید.

گفتنی است، پس از برگزاری پرسش و پاسخ در انتهای نشست، برای آشنایی هر چه بیشتر تجار و فعالان اقتصادی ملاقات‌های رو در رو برگزار شد.

 

 

 تاریخ انتشار:1397/02/24  ساعت درج:١١:٠٧  شماره خبر:٦٤٠٠  بازدید:1315

  نسخه چاپي


خروج