صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
گام‌های آلمان برای گسترش روابط تجاری با ایران

 

 

یک هیات آلمانی با هدف گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی میان ایران و آلمان به تهران سفر خواهند کرد.

 

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، بهروز حسن الفت، مدیر کل دفتر اروپا و آمریکا، گفت: این هیات متشکل از نمایندگان حدود 20 شرکت فعال آلمانی برای برگزاری نشست رسمی و مذاکرات رو در رو به تهران سفر خواهند کرد.

وی افزود: سفر قبلی این هیات به منظور همکاری‌ها با رویکرد توسعۀ صادرات غیر نفتی، جذب سرمایه‌گذاری و همکاری‌های مشترک انجام شده بود.

الفت اظهار داشت: موضوعاتی چون فولاد، حوزه‌های بانکی و فاینانس، انرژی‌ها نو و تجدیدپذیر، تجهیزات متالوژی، لوازم پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی، خودرو و قطعات آن و توسعۀ فضای کسب و کار، در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

مدیر کل دفتر اروپا و آمریکا در خصوص آمار روابط تجاری ایران و آلمان گفت: حجم تجارت خارجی خارجی میان ایران و آلمان طی هشت ماهۀ سال 1396 معادل 1900 میلیون دلار بوده و 6 قلم اول صادراتی کشورمان به آلمان به ترتیب شامل میوه و خشکبار، تولیدات با منشأ حیوانی، دارو، فرش دستباف و سایر منسوجات، صمغ و رزین‌ها و آهن و فولاد است.

گفتنی است، نشست رسمی و مذاکرات رو در رو روز شنبه 23 دی‌ماه به ریاست مجتبی خسروتاج، معاون صادراتی وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی، سالن مروارید، برگزار خواهد شد. علاقمندان می‌توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت tpo.ir مراجعه کنند.

 

 

 تاریخ انتشار:1396/10/20  ساعت درج:١٠:١٨  شماره خبر:٥٥١٠  بازدید:1542

  نسخه چاپي


خروج