صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
در هشت ماهۀ نخست سال جاری رخ داد:
افزایش چشمگیر صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی

 

 

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران، عملکرد صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی در هشت ماهۀ نخست سال جاری با مجموع حدود 4 میلیارد دلار، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد 7/2 درصدی به لحاظ ارزشی را نشان می‌دهد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمود بازاری، مدیر کل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی، با تبیین عملکرد صادرات محصولات کشاورزی طی هشت ماهۀ سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته گفت: صادرات محصولات لبنی، شیرینی و شکلات، میوه و تره‌بار، گل و گیاه و صنایع تبدیلی به ترتیب 31درصد، 7/25 درصد، 21 درصد، 3/14درصد و 11 درصد رشد ارزشی داشته است که  نشان‌دهندۀ افزایش ظرفیت‌های تولید و همچنین توسعۀ بازارهای هدف صادراتی بوده است.

وی افزود: در بخش صادرات محصولات شیرینی و شکلات و فرآورده‌های غلات نیز در مجموع با رشد 26 درصدی به لحاظ ارزش شاهد رشد عمده‌ای در صادرات محصولاتی نظیر شیرینی‌جات بدون کاکائو و آرد گندم هستیم.

بازاری با اشاره به رشد صادرات آبزیان طی هشت ماهۀ نخست امسال، اظهار داشت: صادرات محصولات آبزیان با عملکرد 222 میلیون دلار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به لحاظ ارزشی 27 درصد افزایش داشته است که رشد مذکور به دلیل ایجاد ظرفیت‌های جدید در حوزه صادرات و بازاریابی و معرفی محصولات این حوزه در بازراهای هدف بوده است.

 
مدیر کل دفتر دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی یادآور شد: صادرات محصولات گل و گیاه به عنوان یکی از اقلام مهم سبد صادراتی بخش کشاورزی با عملکرد 330 میلیون دلار صادرات در 8 ماهۀ سال جاری حدود 14 درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش داشته است.

 

 

 تاریخ انتشار:1396/10/19  ساعت درج:١١:٠٠  شماره خبر:٥٥٠٢  بازدید:1576

  نسخه چاپي


خروج