صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
فصل جدید در روابط تجاری ایران و اسپانیا

 

 

جلسۀ هماهنگی هیات اعزامی به کشور اسپانیا در چارچوب  نقشۀ راه توسعۀ همکاری‌های اقتصادی دوجانبه در قالب کارگروه‌های مختلف با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذیربط و تجار و بازرگانان بخش خصوصی برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، بهروز حسن الفت، مدیر کل دفتر اروپا و آمریکا سازمان توسعه تجارت ایران، با اشاره به رویکرد جدید ایران پس از برجام در رابطه با اروپا گفت: توسعۀ روابط با اسپانیا نیز در تعریف راهبرد برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری با اروپا، در دستور کار قرار دارد.

وی با تأکید بر مدل همکاری اجرایی‌تر، پروژه محور و عملیاتی‌تر و مبتنی بر هدف و چارچوب مشخص با اروپا اظهار داشت: بر این اساس 11 کارگروه زیر ساخت و حمل‌ونقل، انرژی، نفت و گاز، سرمایه‌گذاری، آب و تصفیۀ آب، پتروشیمی، کشاورزی و صنایع وابسته، تجارت و رقابت‌پذیری، محیط‌زیست، خودرو و گردشگری پیشنهاد کرده‌ایم که به زودی با تعیین سرپرست هر کارگروه، فعالیت‌ها و همچنین ارائۀ گزارش از روند پیشرفت آغاز خواهد شد.

در ادامۀ این نشست نمایندگان بخش‌های مختلفی چون بانک‌ها، سازمان‌های مرتبط با گردشگری، شرکت ملی فولاد و دیگر بخش‌ها به طرح مسائل پیش رو و ارائۀ پیشنهاد پرداختند.

گفتنی است، هیات اعزامی ایران به سرپرستی مجتبی خسروتاج، قائم‌مقام وزیر در امور تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، در چارچوب  نقشۀ راه توسعۀ همکاری‌های اقتصادی دوجانبۀ ایران و اسپانیا در قالب کارگروه‌های مختلف از 12 تا 15 آذر ماه به مادرید سفر خواهند کرد.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1396/08/16  ساعت درج:٠٩:٥٤  شماره خبر:٥٢٦٦  بازدید:2315

  نسخه چاپي


خروج