صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
فعالان تجاری افغانستان هیچ محدودیتی برای سرمایه‌گذاری در ایران ندارند

 

 

والی قندهار در سفر خود به استان سیستان و بلوچستان از کارخانۀ نخل طلایی و ایران کولا در شهرستان ایرانشهر بازدید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت به نقل از ایرنا، زلمی ویسا، والی ولایت قندهار افغانستان، پس از ورود به ایرانشهر به اتفاق هیأت همراه از کارخانه نخل طلایی و نوشابه ایران کولا این شهرستان دیدن کرد.

 

والی قندهار از ایرانشهر به عنوان منطقۀ صنعتی، کشاورزی و دانشگاهی نام برد و اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد تبادل کالا و تجارت بین ایرانشهر و افغانستان به راحتی صورت گیرد.

وی افزود: تعدادی از تجار افغانستان در این سفر حضور دارند که با مسئولان واحدهای تولیدی ایرانشهر بویژه در زمینه خرما و نوشابه مذاکره و قرارداد امضا خواهند کرد.

والی قندهار از سفر به چابهار و ایرانشهر و استقبال گرم مردم و مسئولان استان سیستان و بلوچستان و منطقه آزاد چابهار ابراز خرسندی و قدردانی کرد و گفت: بسیار خوشحال هستم که سفری به چابهار و ایرانشهر داشتم تا از نزدیک با ظرفیت های تجاری، اقتصادی، بندری، گردشگری، شیلاتی و منطقه آزاد آشنا شوم.

ویسا ادامه داد: سیستان وبلوچستان در زمینه آماده سازی زیرساخت ها پیشرفت‌های خوبی داشته است و می تواند نفع زیادی برای کشور افغانستان داشته باشد.

وی تصریح کرد: سعی و تلاش می کنیم تا ارتباط بیشتری با تجار و سرمایه گذاران برقرار و آنان را به حضور در سیستان وبلوجستان بویژه ایرانشهر و چابهار تشویق کنیم.

ایوب درویشی، معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار نیز در نشست خبری با والی قندهار  گفت:  فعالان اقتصادی و تجاری کشور افغانستان هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف از جمله شیلات، گردشگری، بازرگانی و صادرات و واردات کالا در این شهرستان ندارند.

وی بر افزایش حجم مبادلات تجاری و اقتصادی افغانستان با استان سیستان وبلوچستان، حل مشکلات تردد و اقامت بلندمدت تاجران افغان، تردد کامیون های پلاک افغانستان در محور ترانزیتی چابهار- میلک تأکید کرد  و افزود: چابهار با تکمیل زیرساخت های ریلی، بندری، راه‌های ترانزیتی و طرح‌های زیربنایی نقش ملی و بین‌المللی برای توسعه ایران اسلامی و کشورهای همجوار ایفا می‌کند.

گفتنی است، سال گذشته هیأت تجاری استان سیتان و بلوچستان به سرپرستی هاشمی، استاندار این استان به افغانستان سفر کرده بود.

 

 

 تاریخ انتشار:1396/06/22  ساعت درج:١٢:٣١  شماره خبر:٥٠٨٠  بازدید:3211

  نسخه چاپي


خروج