صفحه اصلی > اخبار > اخبار  


 

 
ایران و کنیا موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف امضا کردند

 

 

در سفر هیات بزرگ تجاری تخصصی ایران به کنیا، موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات های بر درآمد و سرمایه بین ایران و کنیا امضا شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران به نقل از مرتضی دیلان رایزن بازرگانی ایران در کنیا، در جلسه ای با حضور سفیر ایران و قائم مقام وزیر خزانه داری ملی کنیا اسناد تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات های بر درآمد به امضاء طرفین رسید.

در این نشست کامائو ثوگه، قائم مقام وزرت خزانه داری کشور کنیا، با اشاره به ضرورت بازنگری و توسعه ظرفیت های همکاری دو کشور در اکثر حوزه های کشاورزی، صنعتی و بازرگانی، خواستار انتقال تجربیات ایران در حوزه های مختلف شد و اظهار داشت با نهایی شدن موافقت نامه مذکور فعالان اقتصادی دوکشور شاهد افزایش سرمایه گذاری و ارتقاء سطح روابط اقتصادی و بازرگانی دو کشور خواهند بود.

همچنین فرجوند، سفیر جمهوری اسلامی ایران در این نشست اظهار داشت: کنیا به عنوان دروازه ورود به شرق آفریقا همواره برای جمهوری اسلامی ایران به عنوان دروازه ورودی به کشور های حوزه CIS و سایر کشور های منطقه یک شریک تجاری مطمئن و بازاری مناسب برای فعالیت های تجاری و اقتصادی بوده است.

در پایان پس از امضاء اسناد توسط سفیر ایران و طرف کنیایی، ابراز امیدواری شد که در آینده ای نزدیک شاهد توسعه روزافزون همکاری های دوجانبه باشیم.

 

 

 تاریخ انتشار:1396/04/24  ساعت درج:٠٩:٥١  شماره خبر:٤٧٩٨  بازدید:2215

  نسخه چاپي


خروج