صفحه اصلی > اخبار 


 

 
دیدار با فرستادۀ ویژۀ رئیس جمهور روسیه در امور کشورهای دریای خزر:
حضور پررنگتر ایران در بازار روسیه

 

 

معاون صادراتی وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران با فرستادۀ ویژۀ رئیس جمهور روسیه در امور کشورهای حاشیۀ دریای خزر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در این دیدار مجتبی خسروتاج، معاون صادراتی وزیر صنعت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران و عبداللطیف اف، فرستادۀ ویژۀ رئیس جمهور روسیه در امور کشورهای حاشیۀ دریای خزر، موضوع همکاری کشورهای حاشیۀ دریای خزر مطرح و ظرفیت استان‌های مختلف کشور فدرال روسیه همچون آستاراخان و قفقاز شمالی بررسی کردند.

گفتنی است، همکاری در زمینه های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، فنی و مهندسی ، نساجی ، صنایع تبدیلی، بحث کریدور جنوب به شمال - دریای خزر پروژه هایی در زمینه برق رسانی، همکاری بین استانهای روسیه و ایران در پروژه‌های صنعتی، سرمایه‌گذاری ایران در زمینۀ تولید کود اوره، استقبال از حضور شرکت‌های ایرانی برای ایجاد ایستگاه مترو در مسکو از دیگر محورهای این گفتگو بود.

 همچنین اشاره شد، که برای حضور شرکتهای ایرانی در پروژه های فرآوری و صنایع تبدیلی زمینه هایی باید تسهیلاتی به آنها اعطا شود که در پاسخ گفته شد در مناطق آزاد این تسهیلات وجود دارد. مشکلاتی که در زمینه صادرات سیمان به روسیه وجود دارد نیز مطرح و مقرر شد پیگیرهای لازم از طرح روس بعمل آید.

در همایش آستاراخان که چند ماه دیگر برگزار می شود قرار شد بخش خصوصی دو طرف در زمینه مختلف از جمله شرکتهای فنی و مهندسی حضور داشته باشند . همچنین در 10 ماه آینده سال جاری جمهوری اسلامی ایران نمایشگاههایی را در تاتارستان، داغستان، گراسنودار و مسکو برگزار می کند.

 

 

 

 

 

 

 تاریخ انتشار:1397/02/16  ساعت درج:١٠:٤٤  شماره خبر:٦٣٦٦  بازدید:1173

  نسخه چاپي


خروج