صفحه اصلی > اخبار 


 

 
در اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه انجام شد:
چهار سند همکاری دستاورد بخش صنعت

 

 

تفاهمات در بخش صنعت و معدن و تجارت: در چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و روسیه دو سند همکاری در حوزۀ زمین‌شناسی و دو سند نیز در زمینۀ همکاری‌های معدنی میان سازمان زمين‌شناسي و ايميدرو و شركاي روسي به امضا رسید.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، سپیده اکبرپور، رئیس میز کشورهای همسایه دفتر اروپا و آمریکا با اعلام این خبر افزود: طی این اجلاس طرفین ضمن تأکید بر اجراي تفاهم نامۀ كارگروه همكاري صنعتي و تجاري، كه در آبان ٩٦در آستراخان امضا شد،  در خصوص تبادل هيات‌هاي تجاري، تبادل اطلاعات و مناقصات پروژهاي صنعتي و معدني، خدمات فني و مهندسي و ايجاد مراكز تجاري و بازاريابي محصولات ايراني در مسكو با بررسي اختصاص فضاي مناسب توسط طرف روسي بحث و بررسی کردند.

وی اظهار داشت: برگزاري همايش‌هاي تجاري، توسعۀ همكاري‌ها در زمينۀ معدن و صنايع معدني، برگزاري كارگروه معدني و همايش معرفي پتانسيل‌هاي معدني در مسكو در ماه أوريل يا مي ٢٠١٨، انتقال تجربيات در زمينۀ ايجاد و توسعه شهرك‌هاي صنعتي، همكاري مشترك در زمينه توليد مشترك خودرو و واگن باري نیز از جمله مواردی بود که در این اجلاس مطرح شد.

اکبر پور افزود: از مهم ترین موضوعات مورد بحث در این اجلاس تأكيد بر تسریع در نهايي شدن موافقتنامۀ موقت تجارت ترجيحي با اوراسيا بود که مورد موافقت طرفین قرار گرفت.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1396/12/16  ساعت درج:٠٩:٢٦  شماره خبر:٥٩٩٢  بازدید:1361

  نسخه چاپي


خروج