صفحه اصلی > اخبار 


 

 
در دیدار رایزن بازرگانی ایران در عراق با معاون نخست وزیر اقلیم کردستان مطرح شد:
آمادگی ایران جهت مشارکت در طرحهایKIP اقليم كردستان عراق

 

 

 رایزن بازرگانی ایران در عراق با معاون نخست وزیر اقلیم کردستان در خصوص آمادگی ایران برای مشارکت در طرح‌های KIP  اقليم كردستان عراق دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد در نشستی با قباد طالبانی ضمن اعلام آمادگی  شرکت‌های توانمند ایرانی برای حضور در پروژه­های اقتصادی اقلیم کردستان عراق بر انجام همکاری مشترک تأکید نمود.

وی افزود: در 5حوزۀ صنایع غذایی، صنايع دارويي، صنايع معدني غير فلزي و صنايع الكتريكي و كشاورزي مزيت هاي نسبي قابل ملاحظه‌اي براي ارتقای توليد و توسعه وجود دارد و همچنین پیشنهاد انجام همکاری در بخش دانش فنی، مشاوره‌های استراتژیک پیمانکاری و سرمایه‌گذاری مشترک به عنوان راهکارهای رونق تجارت و بازرگانی صنعتی این استان عنوان شد .

قباد طالبانی، معاون نخست وزیر اقلیم کردستان نیز ضمن استقبال از همکاری شرکت‌های ایرانی برای حضور در سلیمانیه، به‌ویژه، در زمینه‌های کشاورزی، صنعت و گردشگری اظهار داشت: در راستای توجه به تولید و رهایی از اقتصاد وابسته به نفت، در صدد بسترسازی در زمینه‌های مختلف از جمله فراورده‌­های غذایی، داروهاي شیمیایی، لباس و چرم، سازه های  فلزي،  بازیافت، توليدات زراعي، گردشگری، حمل و نقل عمومي، جاده سازي و خانه سازی هستیم.

گفتنی است، طرح KIP  پروژه­هایی است که اقلیم کردستان با رویکرد سرمایه گذاری برنامه‌ریزی کرده و بیش از 80  طرح  آن با محوریت استان سلیمانیه است .

 

 

 تاریخ انتشار:1396/12/15  ساعت درج:٠٨:٤٨  شماره خبر:٥٩٨٦  بازدید:1308

  نسخه چاپي


خروج