صفحه اصلی > اخبار 


 

 
برگزاری جلسۀ انجمن تجاری ایران و اوکراین

 

 

مدیر کل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی از برگزاری جلسۀ انجمن تجاری ایران و اوکراین با حضور نمایندگانی از بخش‌های دولتی و خصوصی ایران و اوکراین در اتاق بازرگانی کیف خبر داد.

 

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمود بازاری با اشاره به توسعۀ روزافزون روابط تجاری ایران و اوکراین و ضرورت فعال‌سازی بخش‌های مختلف و استفاده از ظرفیت‌های مختلف دو کشور، گفت: تعامل مستقیم تجار دو کشور زمینه‌سازی مناسب دولت‌ها را میطلبد.

 

 

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی ایران، نیز در این نشست، حضور تولیدکنندگان و سرمایه گذاران اوکراینی در پروژه‌های مختلف صنعتی، معدنی و کشاورزی و بهره‌ برداری از ظرفیت‌های شرکت‌های توانمند ایرانی در حوزۀ خدمات فنی و مهندسی را خواستار شد.

 

وی افزود: بنادر ایران و سیستم حمل و نقل دو بخش بسیار مهم هستند که سرمایه گذاران اوکراینی می‌توانند به تنهایی یا با شراکت بنگاه‌های ایرانی به فعالیت ‌در این بخش‌ها بپردازند زیرا مسیر ایران برای دسترسی راحت و ارزان بنگاه‌های اوکراینی به بازارهای منطقه مزیت‌های فراوانی دارد.

 

 

در ادامۀ این نشست، سفیر ایران در اوکراین اظهار داشت: زمینه‌های مساعدی برای توسعۀ همه جانبۀ همکاری‌های اقتصادی ایران و اوکراین فراهم شده است و رفت و آمدهای مستمر هیأت‌های تجاری دو کشور  این زمینه‌ها را فعال‌تر خواهد ساخت.

وی از افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های تولیدی و صادراتی ایران در 21 شهریور ماه در شهر کیف خبر داد و گفت: این نمایشگاه با مجوز استان البرز هماهنگ شده است.

 

در پایان این نشست دو جانبه تفاهمنامه اتاق‌های بازرگانی دو کشور به امضای روسای اتاق‌های یادشده رسید و همچنین قرارداد چند پروژۀ کشت فرازمینی در کشور اوکراین توسط شرکت‌های ایرانی با طرف‌های اوکراینی در حال انعقاد است.

 

 

 

 

 تاریخ انتشار:1396/06/21  ساعت درج:١٤:٢٦  شماره خبر:٥٠٧٥  بازدید:3333

  نسخه چاپي


خروج