صفحه اصلی > اخبار 


 

 
در دیدار خسروتاج با یزدانی، قهرمان کشتی جهان، عنوان شد:
تمرکز بر ظرفیت‌های رقابتی شهر جویبار، عامل توسعه و اشتغال استان

 

 

قائم‌مقام وزیر صنعت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران، طی سفر خود به استان مازندران با حضور در منزل حسن یزدانی، قهرمان كشتي جهان، از تلاش و شجاعت او تجليل و قدرداني کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مجتبی خسروتاج ، طی سفر خود به استان مازندران در دیداری با حسن یزدانی، قهرمان کشتی جهان، و همچنین دیگر قهرمانان جویباری، در خصوص ظرفیت‌های رقابتی استان و به ویژه شهر جویبار در بخش ورزش کشتی که از طریق سرمایه‌گذاری در باشگاه‌های ورزشی و با هدف جذب علاقمند برای یادگیری فنون کشتی چه از داخل و چه از سوي كشورهاي مختلف امکان‌پذیر است، به گفتگو پرداخت .

وی در اين گفتگو  با برشمردن مزيت‌هاي رقابتي استان مازندران، مانند روحيۀ قهرمان پروري و داشتن نام و نشان‌ از كشتي‌گيران مشهور در سطح جهاني افزود:  براي بعضي از علاقمندان به ورزش كشتي، سفر به ایران و شرکت در دوره‌هایی که زیر نظر قهرمانانی چون يزداني‌ها و دیگران صورت می‌گیرد، آرزوي بزرگی است.

خسروتاج در ادامه گفت: معتقدم چنانچه در زمينه‌هایی كه از ساير كشورها جلو هستيم سرمايه‌گذاري كنيم  که متكی  به ظرفيت‌هاي رقابتي منابع انساني است، مي‌توان اميدوار بود كه با جذب دانشجو، توريسم ورزشي موقعیت و جایگاه جهانی ایران را حفظ کنیم و در امر توسعۀ ورزش کشتی و به عنوان کشوری برای یادگیری فنون ناب ایرانی، مرکز توجه قرار گیریم و موفق باشيم .

قائم‌مقام وزیر صنعت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران، اظهار كرد: شهرستان جويبار و پهلوانان این خطه از برند و نام و نشان ویژه‌ای در دنیا برخوردارند به گونه‌ای که به عنوان سرمایۀ معنوی، منشأ ایجاد ظرفیت‌های مناسبی در توسعۀ ورزش قهرمانی، جذب دانشجو و توریسم ورزشی خواهند بود.

 

گفتنی است، قائم‌مقام وزیر صنعت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران، به مناسبت هفتۀ دولت براي بازديد از تعدادي واحد صنعتي و تجاري و گفتگو با فعالان اقتصادي به استان مازندران سفر كرده بود.

 

 

 تاریخ انتشار:1396/06/11  ساعت درج:٠٨:٠٤  شماره خبر:٥٠٤٦  بازدید:3189

  نسخه چاپي


خروج