نظرات و پیشنهادات نقشه سایتپرسش های متداولEnglish
 
معرفی سازمان
 
گزارش تصویری

 
در یک نگاه
         
اخبار

جزییات تجارت ایران با کشورهای عربی در نیمه نخست سال/ مبادلات با عربستان «صفر» شد
مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: از مجموع کل صادرات کشور ۸ میلیارد و ۱۶ میلیون دلار به ۱۵ کشور "همسایه"صورت گرفته است که در میان این گروه از کشورها عراق و امارات در رتبه اول و دوم و کشورهای عمان و کویت و قطر پس از افغانستان، ترکیه، پاکستان، روسیه و آذربایجان در رتبه‌های هشتم تا دهم و بحرین و عربستان با صادرات سه و صفر میلیون دلاری پس از کشورهای قزاقستان و ترکمنستان در رتبه‌های ۱۴ و ۱۵ قرار گرفته‌اند.
 ٠٩:٢٤ - 1399/07/30

۲۹ مهر، روز ملی صادرات، تجلی اقتصاد بدون نفت
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران با تبریک 29 مهرماه به عنوان روز ملی صادرات گفت: روز ملی صادرات با همه فراز و فرودهای اقتصاد کشور، روز ارج‌گذاری به تلاش‌های صادرکنندگان در تمامی عرصه‌ها و تجلی اقتصاد بدون نفت است.
 ١٨:٠١ - 1399/07/29
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران تأکید کرد:
عزم راسخ صادرکنندگان برای عبور از تحریم و کرونا
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران ضمن گرامیداشت 29 مهرماه به عنوان "روز ملی صادرات" و با اشاره به عزم و ارادۀ ملی و همراهی دولت به منظور توسعۀ صادرات غیرنفتی و حمایت از صادرکنندگان گفت: اگرچه طی یک سال گذشته تحریم و شیوع ویروس کرونا موانع زیادی را برای تجار ایجاد کرد اما صادرکنندگان به عنوان سربازان جنگ اقتصادی همت والای خود را برای عبور از مشکلات در این مسیر دشوار به کار بستند و در تامین ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی و مواد ضروری تولید همراه و همدل هستند.
 ١٣:٥٠ - 1399/07/29

کارگروه توسعه صادرات، محور هماهنگی سیاست‌ها و برنامه های صادراتی کشور
مسئول دبیرخانه شورای‌عالی توسعه صادرات غیر نفتی گفت: سیاست‌های کلان صادرات غیرنفتی از برنامه دوم توسعه تا حال حاضر بطور مستمر از سوی شورای‌عالی توسعه صادرات غیر نفتی تبیین و ابلاغ می گردد و تمامی مراحل کارشناسی و هماهنگی فرابخشی اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌ها پیش از طرح در جلسات این شورا، باید به تأیید کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی، به‌عنوان کمیسیون تخصصی شورا، برسد.
 ١١:١٣ - 1399/07/29
پیام تبریک رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران به مناسبت روز ملی صادرات
سازمان توسعه تجارت همراه همیشگی تجار و صادرکنندگان است
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در پیامی به مناسبت روز ملی صادرات از تلاش خستگی‌ناپذیر سرداران جنگ اقتصادی قدردانی کرد.
 ١٧:٢٧ - 1399/07/28
با ابلاغ شیوه‌نامه‌های پرداخت مشوق‌ها توسط وزیر صمت
اجرایی شدن بخش دوم بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۹
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از اجرایی شدن بخش دوم بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۹ خبر داد.
 ١٤:٤٤ - 1399/07/27
به همت سازمان توسعه تجارت ایران و همزمان با روز ملی صادرات انجام میشود:
تقدیر از صادرکنندگان با ایفای کامل تعهدات ارزی
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، ضمن گرامیداشت روز ملی صادرات گفت: سازمان توسعه تجارت ایران از صادرکنندگانی که تعهدات ارزی حاصل از صادرات خود را به طور کامل ایفا کرده‌اند، طی مراسمی تقدیر می‌کند.
 ٠٩:٤٦ - 1399/07/24